Filary islamu
Filary islamu

Filary islamu

Każda religia może istnieć dzięki stworzonemu zestawowi rozmaitych podstaw, na jakich się opiera wyznanie. W szczególności mowa tu o filarach wiary do jakich powinien odnosić się wyznawca konkretnego systemu religijnego. W niniejszym artykule poświęcimy miejsce zwłaszcza religii muzułmańskiej, czyli islamowi. Na czym bazuje ta religia? Więcej poniżej.
Filarem islamu jest pięć podstawowych obowiązków, jakie określane są filarami wiary muzułmańskiej. Warto zatem wspomnieć o Arkan ad-din Arkan al-Islam. W tym przypadku warto wspomnieć o wyznaniu wiary, czyli innymi słowy szahada. Jest to oświadczenie, które wskazuje na to, że poza Allahem nie ma żadnej istoty boskiej. Z kolei wysłannikiem na ziemię jest tu Muhammad, a więc Mahomet, który stanowi głównego proroka w tej religii. Bez wygłoszenia uczciwie i szczerze tego oświadczenia, nie ma możliwości zostać prawdziwym muzułmanem.

Ponadto nie zapominajmy także i o tym, że szahada stanowi akt przejścia na islam, nieważne z jakiej innej religii. To warunek niezbędny do tego, żeby stać się islamistą zgodnie z wyznaniem wiary. Poza tym, bardzo ważnym elementem stanowiącym filar wiary jest także modlitwa, czyli salat. Jest to treść religijna powielana pięć razy na dobę, zwracając w tym momencie twarz modlącego się w kierunku Mekki. W pierwszych latach to jest do dokładnie sześćset dwudziestego siódmego roku twarz modlących się zwracana była w stronę Jerozolimy. Podczas gdy każdy zdrowy i w pełni sił człowiek ma przymus odmawiania modlitwy salat aż pięć razy dziennie, chorzy oraz małe dzieci mogą aby nie zgrzeszyć modlić się wyłącznie trzy razy na dobę.
Artykuł dzięki: