Ciekawostki na temat islamu
Ciekawostki na temat islamu

Ciekawostki na temat islamu

Jezus w islamie – czy jest to możliwe, aby tak istotna postać religii chrześcijańskiej występowała również w wyznaniu wiary muzułmanów? Czy te wiary mają ze sobą coś wspólnego? Czy są one odległymi i zupełnie niepowiązanymi religiami monoteistycznymi? Warto poczytać nasz poradnik, w którym przedstawimy kilka ciekawostek odnoszących się do religii islamskiej.
Podobieństw między chrześcijaństwem a islamem jest mnóstwo. Obie te religie mają bardzo wiele wspólnego, co świadczy o tym, że religie wyrastały naprawdę z jednego, wspólnego korzenia. Dodać należy, że nie są to jedyne wyznania wiary, które mają coś ze sobą wspólnego. Podobnie jest również z judaizmem, który w bardzo dużym stopniu nawiązuje tak do islamu tu opisywanego, jak i do chrześcijaństwa. Religia muzułmańska bazuje przede wszystkim na postaci Allaha, ale także i Jezusa, który uznawany jest w wyznaniu muzułmańskim za proroka. W zasadzie Jezus jest w islamie głównym i najważniejszym prorokiem. Miejsce istotniejsze zajmuje jedynie Mahomet, który dostał objawienie i na tej podstawie wyruszył ze swej rodzinnej Mekki w kierunku Medyny.

Musimy wspomnieć również i o tym, że Jezus w islamie to Isa, ale mimo że jest on jedną z nadrzędnych postaci, nie stanowi syna Bożego jak to ma miejsce w naszym chrześcijaństwie. Księgi święte chrześcijan to Biblia, zaś muzułmanów Koran. W nich, podobnie jak i w naszej Biblii, wyszczególnianych jest dużo cudownych czynów Jezusa. Mowa tu o nauczaniu, wskrzeszaniu zmarłych osób, uzdrawianiu z nieuleczalnych chorób.
Artykuł dzięki: