Islam na kontynencie europejskim

Do popularnych symboli islamu z pewnością zaliczyć trzeba wiele różnych emblematów, które funkcjonują w tym wyznaniu wiary, jednakże nie możemy zapominać o fakcie, że islam zabrania przedstawiania postaci Allaha, czyli Boga Stwórcy. Mimo wszystko, religia jest pełna różnorodnych znaków.
Symbolem, na jaki w szczególnościhttp://www.biurorachunkowe.wroclaw.pl/ trzeba zwrócić uwagę jest półksiężyc stanowiący znak w formie sierpa, w środku którego znajduje się charakterystyczna gwiazda. W zasadzie nie jest to określane jako symbol religijny, co przede wszystkim znak rozpoznawczy kalifatu. Popularny jest tenże półksiężyc w heraldyce krajów islamskich. Podobnie istotnym znakiem okazuje się szahada, a mianowicie wyznanie wiary. Warto wiedzieć, że wszyscy, którzy są prawdziwymi islamistami, muszą wypowiedzieć przynajmniej raz w życiu swoje wyznanie wiary, a mianowicie tekst szahady. Mowa tu o oświadczeniu, że nie ma żadnego innego Boga poza Allahem, natomiast jego wysłannikiem na ziemię i boskim reprezentantem był Mahomet.

Najczęściej wskazane jest, aby wygłaszać to oświadczenie w towarzystwie innych osób. Islam nie tylko jest charakterystycznym wyznaniem wiary dla obszaru dalekiego wschodu, ale także pojawił się pierwszy raz na terenie kontynentu europejskiego. Mowa tu przede wszystkim o okresie między ósmym a dziewiątym stuleciem. Wówczas muzułmanie zawitali na teren Półwyspu Iberyjskiego. Zsesderma czasem przenieśli się także na teren Sycylii oraz stopniowo zaczynali opanowywać rejon południowych Włoch. Niewiele trzeba było czekać, aby dostali się też do terenu Półwyspu Bałkańskiego. Z czasem ta religia zawitała również na Krym oraz do miejsc geograficznych znanych dzisiaj jako Kaukaz i Tatarstan.
Artykuł dzięki: Kominki Rzeszów