Islam- warto wiedzieć
Islam- warto wiedzieć

Islam- warto wiedzieć

Popularna religia islam stanowi monoteistyczne wyznanie wiary, które głosi, że Bogiem jest Allah, natomiast jego wysłannikiem na ziemię jest Muhammad, a więc Mahomet. Losy proroka sięgają szóstego stulecia, kiedy to w Mekce przyszedł on na świat.
Ostatecznie religia islamska mówi o tym, że Mahomet dostał objawienia od Allaha a w konsekwencji tego wygłosił nową religię, która stała się bardzo szybko zupełnie nowym wyznaniem. Objawienia tego rodzaju stanowiły postulaty, które obejmowały zarówno życie społeczne, jak i kwestie etyczne oraz wiarę w jedynego Boga.

Nie wszyscy, którzy wówczas żyli w rejonie, gdzie Mahomet głosił swoje przekonania skierowane mu przez Boga Allaha, popierali jego wierzenia. W związku z czym, nauki te często potępiano, a Mahometa wraz z nimi. Gdyby tak bliżej przyjrzeć się religii islamskiej i temu, jaki był katorżniczy los Mahometa, można dostrzec sporo powiązań z losami ziemskiego życia Jezusa Chrystusa, który także był przez wielu potępiany. Musimy też wspomnieć o tym, że nauki Mahometa zostały spisane w świętej księdze zwanej Koranem. To ona jest podstawową książką wszystkich islamistów i to w niej zapisane jest to, jak prawdziwy muzułmanin powinien żyć. Wracając jednakże do Mahometa, koniecznie trzeba wspomnieć, że w roku dokładnie 622 wyprawił się on z Mekki, gdzie się urodził, wraz z całą rodziną i udał się do Medyny. W ten sposób powstało pojęcie na stałe goszczące w islamskim języku wiary to jest hidżra, a więc ucieczka, co datowane jest jako początek muzułmańskiej ery.
Artykuł dzięki: