Bóg w islamie
Bóg w islamie

Bóg w islamie

Islam to religia, która wiąże się z wyznawaniem wiary w jednego Boga, jakim jest Allah. Podobnie jak w chrześcijaństwie, gdzie wysłannikiem Boga Stwórcy na ziemię jest Jezus Chrystus, w religii muzułmańskiej dominuje postać proroka Mahometa. Świętą księgą w islamie jest Koran, zaś w naszym chrześcijaństwie Biblia. Niemniej jednak, mimo że wydają się być obie te religie bardzo odległe, w rzeczywistości są one do siebie mocno zbliżone i tak na dobrą sprawę mają nawet te same, wspólne korzenie.
Bóg w islamie jest przede wszystkim doskonały, nieskazitelny oraz idealny. To istota wiekuista, której wysłannikiem na ziemi jest Mahomet. To on, jako główny prorok islamski, dostał objawienie i całkowicie zmienił swoje życie, pozostawiając w tle wszystko to, co do tej pory robił. Urodzony w miejscowości Mekka, która aktualnie jest miejscem pielgrzymek muzułmanów, przeniósł się wraz z rodziną do Medyny.

Musimy wspomnieć również o tym, że Mahomet wywędrował po to, żeby głosić religię jak najszerzej, zyskując coraz większe poparcie i popularyzując wyznanie. Allah, który objawił się Mahometowi był wszechwiedzący oraz stanowił źródło świata, szczęścia i wiedzy. Była to istota sprawiedliwa oraz doskonała. W islamie na dziś dzień nie jest natomiast dozwolone, aby w jakikolwiek sposób móc przedstawiać Allaha. Wyrażanie jego postaci jest surowo karane i zabronione. By móc nazwać się prawdziwym muzułmaninem, trzeba wymówić szahadę, czyli z pełnym przekonaniem oświadczenie wyznania wiary w Allaha, jako jedynego Boga z Mahometem jako jego wysłannikiem na ziemię.
Artykuł dzięki: